01.02.2019

GİTMEK İÇİN YANLIŞ ZAMAN

İYİ Parti Türk Milliyetçiliği  temeline oturmuş bir partidir.Bu temel üzre toplumun her kesiminden katılım gerçekleştirmiştir.Yolun temel ilkeleri ortaya konduktan sonra yürüyüş de kolay olacaktır.Bu yürüşün 6 ay içerisinde %10 oy alması yadsınamaz bir başarıdır.Üstelik bu bu başarı önüne konulan onca engel aşılarak gelmiştir.Ekonomi politikaları,teröre karşı alınacak önlemler,eğitim politikaları,işçi memur kesimleri için oluşturulacak iyileştirmeler vs vs çok kısa sürede hazırlanmıştır.

Bu hazırlıkların ,oluşturulan projelerin tamamı bir kadro işidir.Bu kadrolar Meral Akşener'in  toplumdaki karşılığını ve popülaritesinin yüksekliğini de görerek onunla  yola çıkmıştır.Doğru da yapılmıştır.Bu süreçte toplumun beklentileri çok yükselmiş ve belki de 6 aylık bir partinin yapabileceklerinin çok üzerine çıkmıştır.Bu gün Meral Akşener'e getirilen eleştirilerin tamamı da bu beklentileri gerçekleştirememesi üzerinedir.Hatalar yapılmıştır ve bu sorgulanmıştır.Bu eleştirilere karşı yapılması gereken bırakıp gitmek değil eleştirilere cevap vermektir.Gitmek eğer bir plan dahilinde yapılıyorsa bu da yanlıştır.Çünkü çok yakında bir yerel seçim vardır ve iç karışıklıklar ve başkanlık mücadeleleriyle geçecek zaman yerel seçimlerin ıskalanmasına sebep olacaktır.
 
Meral Hanım eğer illa gitmek istiyorsa bunu seçimlerden sonrasına ertelemelidir.Bu hem teşkilatları ve muhtemel  genel başkan adaylarını sahada daha istekli ve diri tutacaktır.Muhtemel genel başkan adaylarının saha performanları  delegeler açısından da bir referans olacaktır.Bu gün için parti genel başkanlığına aday olmak da risklidir.Çok kısa süre sonra yapılacak bir seçim varken yeni genel başkanın topluma kendini tanıtması için bile yeterli bir süre yoktur.Bu nedenle daha genel başkan olur olmaz bir seçim yenilgisiyle başlamak yeni genel başkan için de moral motivasyon açısından problem yaratacak Meral Akşener'in aldığı oyun altına düşmesi durumunda ise özellikle havuz medyası ve avanesinde linç edilecektir.Bu medya saldırıları daha oturduğu koltuğa alışma fırsatı bile bulamadan yeni genel başkanı tartışılır hale getirecektir.

İYİ Parti'de genel başkanlığı devr alacak ve partiyi layıkıyla yönetecek isimler mevcuttur  fakat bu değişiklik için doğru zaman bu gün değildir.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.