12.01.2019

Doğu Mayınlarını Temizleyip Türkiye'yi Parçalayacaklar

Avrupa Birliği ile Türkiye'nin eş finansman sağladığı, BM Kalkınma Programı (UNDP) işbirliğinde yürütülen 'Türkiye'nin Doğu sınırlarında mayınların temizlenmesi ve sınır denetim kapasitesini arttırarak sosyo-ekonomik gelişimin sağlanması' projesi, Ağrı Dağı eteklerinde başladı.

Bu haber işbirlikçi AKP medyasında yer almadı. Çünkü türkiye'yi parçalamaya yönelik icraatların son halkasıdır bu proje.

 

Projeye göre, 2 yıl içinde ErmenistanİranAzerbaycan sınırındaki mayınlar temizlenecek. Uluslararası Mayın Bilincini Geliştirme Günü nedeniyle, düzenlenen etkinliğe Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Salih Zeki Çolak'ın yerine 3'üncü Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Hakkı Savaş, 9'uncu Kolordu Komutanı Tümgeneral Mehmet Özoğlu, Milli Savunma Bakanlığı ve BM'den yetkililer ve yerel yöneticiler katıldı. 

 

Iğdır'ın Aralık ilçesine bağlı Subaşı sınır karakolunda protokol, hazırlanan çadırda gözlemde bulunurken, eğitilmiş köpekler ve tarayacılar aracılığı ile çalışmalar titiz bir şekilde sürdürüldü. 

Ermenistan, İran, Azerbaycan sınırındaki mayınlar temizleniyor

 

Mayın temizleme işini Güney Afrika ülkesinden bir firma yürütecek. Fİrma yetkililerin verdiği bilgiye göre, Iğdır'da 2 yıl sürecek olan projede, 15 milyon metrekarelik Ermenistan, Azerbeycan ve İran sınırında 222 bin mayının bulunduğu 511 mayınlı alanın temizlenmesi hedefleniyor. Mayınların önce yeri tarayıcılar ve köpeklerle belirleniyor, ardından titiz bir şekilde temizleniyor. Çıkarılan mayınların kontrolü zırhlı araçlarla yapılıyor.

Peki bu mayınları neden temizliyoruz? Turan birliği kuruldu, ekonomi uçuyor, Ermenistan ve İran 32 yıldır besleyip koruduğu PKK'yı bitirdi de bize dostluk elini mi uzattı? Her yer güllük gülistanlık da mı mayınları ondan mı temizliyoruz? Tabiki hayır, bu Türkiye'nin bölünmez bütünlüğünü çökertme ve etnik yapıyı değiştirme yolunda atılan son adımdır. 

Aynı Suriye'de olduğu gibi .. Birden bire mayınaları temizliyoruz kampanyası halka dayatıldı. İşbirlikçi AKP bu işin başını çekti. Suriye ile güllük gülistanlık bir hava estirildi. hemen ardından " Şam'da namaz kılacağız" denilerek iç savaşın tüm unsurları türkiye'de eğitildi, silahlandırıldı ve gönderildi. sınırlarımız yol geçen hanına döndü. Patlatılan bombalarla Turizm ve ekonomik yatırımlar sıfırıa indirildi. Halk korkydan sokaklara çıkamaz oldu. 

Şimdi de aynı oyunun bir diğer parçası oynanıyor. doğu sınırımızdaki mayınlar sizde AB'nin ödeneği ile temizlenmeye başladı. sığınmacılartın karnını doyurması için bir yuro vermeyen AB birden bire mayınların temizlenmesi için milyonlar akıtmaya başladı. An itibarıyle İran'ın Türkiye sınırına yakın Urumiye dağlarında 700 bin Afgan sığınmacı toplanmıi durumda. Bunlar  bir gece mayınların temizlendiği bölgeden Türkiye'ye gönderilmeyi bekliyor. 

Bu arada mayınların temizlenmeye başladı tarihin İran'da iç karışıklıkların başladığı bir döneme gelkmesi de çok manidardır. Suriye sınırımızdaki mayınların temizlenmesiyle de Suriye'de iç savaş başlamıştı. Allah muhafaza İran'da yaşanacak ki muhtemel gözüküyor bir iç savaşta türki,ye2ye hucum edecek Milyonlarlca İranlı var. İstenen ve oynanan oyun da bunun için. Ytürk m,lleti kemdi içindeki kripto bölücü ve işbirlikçiler eliyle bir felakete sürükleniyor. Bu mayınları temizlenmesi vatana ve millete ihanettir. 
AKP Hükumeti bu mayınları hangi gerekçeyle temizlediğini halka açıklamalıdır. AÇIKLAMIYOR, AÇIKLAYAMIYOR VE GÖRMEZDEN GELİYORSA BİLİN Kİ ÇOK BÜYÜK BİR İHANET İÇİNDEDİR. GÖÇ BAŞLADIĞI GÜN TÜRKİYE GERİ DÖNÜLMEZ BİR PARÇALANMA SÜRECİNE GİRECEKTİR. 

 

Ermenistan, İran, Azerbaycan sınırındaki mayınlar temizleniyor

Ermenistan, İran, Azerbaycan sınırındaki mayınlar temizleniyor

Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.