12.01.2019

TÜRKLÜK VE TÜRKÇÜLÜK ÜZERİNE

Dünya’nın hiçbir ülkesin de ve hiçbir medeniyetin de, kurucu halk, kendi kurduğu devlet ve kendi seçtiği yönetimler tarafından taciz edilmemiştir, bunun yeryüzünde bir başka örneği yoktur. Bir halkı aşağılamak ve ona hakaret etmek ahlaki ve yasal olarak ta bir suçtur. Ama her ne hikmetse, Türkler, kendi kurdukları devlet ve devletin beslediği bazı yaratıklar tarafından sürekli aşağılanmakta ve taciz edilmektedir. Her fırsatta ve hatta kendileri fırsat yaratarak Türkleri aşağılamakta ve hakaret etmektedir. Sıradan, eğitimsiz Türklerin, dikkatini ve öfkesini çekmemek için de, küfür ve hakaretlerini, dini veya evrensel değerlerle soslayarak onların gerçek niyetlerini anlamamalarını sağlamaktadır. Siyasi Beynelmilelci İslamcılar, Türk düşmanlığını saklamak için, içinde Ayet ve Hadisler bulunan bir sos yaparak Türk düşmanlığının üstünü kapatarak kin ve nefretlerini saklamaya çalışmaktadır. Düşmanlıklarını İslam ile kutsallaştırmaktadır. Her ne hikmetse, millet ve ırklarla ilgili bütün Ayet ve Hadisler Türklüğü aşağılamaya izin vermektedir. Türklere Allah’ın kulu olun, Ümmet olun, ama Türk olmayın günahtır diyenler, Kürtçenin resmi dil olmasını ve özerk Kürdistan istenmesini Kürtçülük olarak görmüyor, buna karşı çıkanları Türkçü-Irkçı olarak yaftalıyor. Bu dindar ve kindar kesim, ağızlarından düşürmedikleri, Türkiye deki Kürtler, Lazlar, Gürcüler ve Çerkezlerle ilgili en ufak bir eleştiri getirmedikleri gibi getirenleri de ırkçılıkla suçlamaktadır. Bu yaratıklara göre, ülke de sadece Türkler sorun yaratmaktadır. Sosyalist ve Komünistler de, Türkçülüğü aşağılamak için, “Dünya Kardeşliği, Hümanizm, eşitlik, İnternasiyonalcilik gibi evrensel değerlerle soslayarak aynı düşmanlığı yapmaktadır. Bu iki kesim, Türk ulus devletini Kuran Atatürk’e de kin ve nefret kusmaktadır.
Son 15 yıldır, yoğun bir şekilde, Türk düşmanlığını yaygınlaştırmak ve Türkiye’yi parçalamak için özel olarak süslenmiş tuzaklar kurmaktadır. Türkiyeli veya Türkiye hükümeti tabirleri gibi, bir kere, bu cümleler gram atik olarak yanlıştır. Almanya veya Fransa hükümeti değil Alman veya Fransız hükümetidir. Türkiye bir toprağın adıdır. Toprağın değil halkın hükümeti olur, halkın adı da Türk’tür ve hükümetin adı da Türk hükümetidir. Burada maksat Türkiye’nin Türk olma karakterini yok etmek için, bu tür tuzaklar hazırlıyorlar. Bir başka tuzak, Osmanlıcılıktır. Osmanlı bizim şanlı bir geçmişimizdir. Ama geçmiştir. Şimdi kendi adımızla bir devletimiz ve ülkemiz var, bunun adı Türki’yedir. Her kim Osmanlıyı tekrar kuracağım diyorsa, bu bir aldatmacadır ve Türklere kurulmuş bir tuzaktır. Siz hiç, Roma İmparatorluğunu yeniden kurmak isteyen bir İtalyan gördünüz mü? Roma, gelmiş geçmiş en büyük imparatorluktur. Osmanlıyı tekrar kurmak isteyenler, Osmanlı hanedanını tekrar Sultan yapmak ve ülke topraklarını Balkanlar ve Orta Doğuya uzatmak için değil, Türk adını taşıyan Türkiye’yi ortadan kaldırıp Anadolu Cumhuriyeti kurmak ve devleti Türklerin elinden alma planıdır. Bunlara en büyük desteği sağlayan da, bunların niyetini anlamayan saf Türklerle siyasi İslamcılardır. Bir il başkanı, AKP sayesin de hepimiz Türk olmaktan kurtulduk, eski bir milletvekili Prof. Türk diye bir ırk yoktur diyebilmektedir. Türk entelijansiyası, bu tür insanların, sadece fikirlerini değil, aynı zaman da maya ve cibilliyetlerini de iyi okumaktadır, merak edilmesin.         
Türkler, tarih te çok az milletin başardığı imparatorluk kurmuş seçkin ve kadim bir millettir. Kara Kuvvetlerinin armasında, subayların üniformalarının üzerin de kuruluş tarihi olarak, Milattan Önce 209 yazar. İmparatorluk kuran bir millet ırkçı olamaz. Türk örf ve adetleri arasın da ırkçılık yoktur. Türkçülüğü, İtalya da Faşizmin kurucusu ırkçı Musolini ve Almanya da, Nazizmin kurucusu ırkçı Hitler ile kasıtlı olarak karıştırmaktadır. Çünkü amaçları Türk milliyetçiliğini kirletmek ve Türkleri milliyetlerinden soğutmayı ve savunmaktan vaz geçirmeyi amaçlamaktadır. Faşizim ve Nazizm üstün ırk kavramına dayanmaktadır. Musolini ve Hitler kendi milletlerini üstün bir ırk olarak görmektedir. Türkler ve Türkçüler de üstün ırk anlayışı asla yoktur. Türk milliyetçiliği, Türkleri ve Türk yurdunu koruyup kollama davranışıdır.  
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.