12.01.2019

Facebook Kullanıcılarına Kötü Haber

Facebook Kullanıcılarına Kötü Haber
Haberin Yazısını Oku
Facebook, siteye sızılmadığını daha çok hesabın etkilenmemesi için ilave önlemler alındığını açıkladı. Bilgileri ele geçirilen kullanıcıların büyük bölümünün Rusya ve Ukrayna’da olduğu belirtiliyor.

ABD, İngiltere, Brezilya ve başka ülkelerden de bazı kullanıcıların bilgilerinin ele geçirildiği belirtiliyor. Bilgisayar korsanları her bir hesabın 10 sent’e satılık olduğuna dair bir ilan yayınladı. Bu ilan daha sonra kaldırıldı.

Facebook yöneticilerinden Guy Rosen, tarayıcı şirketleriyle bağlantıya geçerek zararlı olduğu ortaya çıkan uzantıların indirilmesinin engellenmesini istediklerini açıkladı.

Rosen, Facebook kullanıcılarının bilgilerini yayımlayan sitenin kapatılması için polis ve yerel yetkililerle birlikte çalıştıklarını söyledi.

Siber güvenlik şirketi Digital Shadows, yaptığı incelemede bilgisayar korsanlarının yayınladıkları profillerin 81 binden fazlasının özel mesajlar içerdiğini teyit etti.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.