12.01.2019

Dünyanın İlk Katlanabilir Telefonu

Dünyanın İlk Katlanabilir Telefonu
Haberin Yazısını Oku
ABD’nin teknoloji merkezi olan Califorina’da bulunan kökleri Çin’e dayanan Royole, FlexiPai adını verdiği yeni telefonunu Pekin’de yapılan lansmanla tanıttı.

Ekran açık haldeyken 7,8 inç (19,8 cm). Kapalı haldeyken üç farklı küçük ekran işlevi görebiliyor. Ön yüz, arka yüz ve katlanan bölümdeki ekranlar, aynı anda farklı görüntüleri yansıtabiliyor.

6 sene evel kurulmuş olan Royole, bugünden itibaren yeni telefonlar için Çin’de ön siparişler almaya başlayacağını açıkladı.

Telefonun fiyatı ise teknik özelliklerine bağlı olarak 1290 dolar ile 1863 dolar arasında değişiyor. FlexiPai’nin yazılım uzmanlarına özel bir modeli de bugün satışa çıkıyor.

Telefonların teslimatları Aralık ayında yapılması hedefleniyor. Royole’un katlanabilir ekran teknolojisini tanıttığı lansman, tüketici teknolojileri uzmanları için de sürpriz oldu.

Güney Koreli Samsung ya da Çinli Huawei’nin katlanabilir ekranlı telefonları piyasaya çıkartan ilk şirketler olması bekleniyor.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.