12.01.2019

Yine Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı

Yine Kılıçdaroğlu'nu hedef aldı
Haberin Yazısını Oku
AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Trabzon'da partisinin büyükşehir ve ilçe adaylarının açıklandığı etkinlikte konuştu. Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'nu ve partili vekilleri hedef alarak yalan siyasetini kurumsallaştırdığını ifade etti.

"Milletimiz değişmiş, ülkemiz hemen her alanda ilerlemiş, ancak CHP  alışkanlıklarını değiştirmeyi başaramamıştır. Dünyanın yaşadığı onca dönüşüme  rağmen bu parti maalesef 1940'lara darbe dönemlerine takılıp kalmıştır.  Demokrasimizin katettiği onca mesafeye rağmen halen vesayetçilerden medet uman  bir partiyle karşı karşıyayız. Bunlarda yalan bol. Kendini yenilemek yerine  yalan, iftira, çarpıtma ve hakaretle siyaset gemisini yürütmeye uğraşan bir CHP  görüyoruz. Bugüne kadar partimiz ve şahsım hakkında attıkları iftiraların tamamı  boşa çıktığı halde alışkanlıklarını terk etmiyorlar. Söyledikleri yalanlar  dolayısıyla onlarca kez tazminata mahkum oldular. Meclis kürsülerinden attıkları  iftiraların bir tanesini dahi yargı karşısında ispatlayamadılar. Belge diye  ellerinde salladıkları kağıtların hiçbirini delil olarak mahkemeye sunamadılar.  Kimi zaman FETÖ'cülerin kimi zaman ajanlık yapan sözde gazetecilerin kimi zaman  da Türkiye düşmanı çevrelerin kendilerine servis ettiği dokümanlarla üzerimize  geldiler. Ancak her seferinde attıkları iftiraların altında ezilmekten  kurtulamadılar. Bunlar da  söylemlerini değiştirmek yerine yalan siyasetinde ısrar ediyorlar. Artık bunu  iyice kurumsal hale getirmeye başladılar. Ülkenin hiçbir meselesi yokmuş gibi  CHP'liler bir araya gelip partinin başındaki zatın yalanlarını finanse etmek için  ortak bütçe oluşturmuşlar. Bu ne biliyor musunuz? Adı yalancı çobana çıkmış genel  başkanlarını hizaya getirmek yerine aralarında para toplayıp mahkemenin verdiği  tazminat kararlarını ödeyeceklermiş."

Şu anda bir milyonun üzerinde verilen tazminatlar olduğunu kaydeden  Erdoğan, şunları söyledi:

"Biz de avukatlarımıza diyoruz, 'sizin olsun, yeter ki siz bunu  tazminata mahkum edin.' Ne diyelim, Allah bunlara akıl fikir versin. Doğru düzgün  siyaset yapmak varken, yaşadıkları onca hezimete rağmen halen yalan siyasetinden  medet umuyorlar. Oysa iftira atmayı bıraksalar, yalanı terk etseler hem partileri  hem mahkemeler hem de millet rahatlayacak. Hakaret etmek yerine fikir üretseler,  proje üretseler emin olun bundan herkes karlı çıkacak. Çünkü biz Türkiye gibi  güçlü bir ülkenin mecliste bu hale düşmüş bir partisinin olmasını istemiyoruz."
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.