01.02.2019

'Türk-Rus askeri ittifakı, küresel nüfuz stratejilerinde değişikliğe yol açacak'

'Türk-Rus askeri ittifakı, küresel nüfuz stratejilerinde değişikliğe yol açacak'
Haberin Yazısını Oku
Sputnik Azerbaycan'a demeç veren Mihaylov, Rusya ve Türkiye'nin tüm stratejik alanlardaki ulusal çıkarlarını birbirine yakınlaştırmak için azami çabayı sarf ettiğini ve uluslararası toplumun bunu açık şekilde gördüğünü kaydederek, 2 yıl önce imkansız görülen Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinin ve S-400 füze savunma sistemleri alımının hayata geçirildiğine dikkat çekti.Tüm bunların önümüzdeki yıllarda iki ülke arasında var olacak ilişkilerin derinliğini gösterdiğini söyleyen Mihaylov, "Bu adımlar sayesinde, Rusya'yla Türkiye arasında önceden başta ABD ve NATO olmak üzere tüm taraflarca imkansız görülen askeri ve siyasi bir ittifak kurulabilir" dedi.

Suriye'deki gelişmelere farklı açılardan yaklaşan Ankara ve Moskova'nın önceden görüş ayrılıkları bulunan bölgede nasıl anlaşma yapılabileceğini ve ateşkes sağlanabileceğini tüm dünyaya gösterdiğini ve bunun İdlib'de açıkça görüldüğünü anlatan Rus uzman, "Önümüzdeki yıllarda Ankara ve Moskova arasında muhtemelen askeri ittifak kurulacak ve bu, hem Ortadoğu hem de dünya genelindeki küresel nüfuz stratejilerinde köklü değişikliğe yol açacak" diye vurguladı.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Misafir1 ay önce
ÖNEMLİ OLAN RUSYAYLA İTTİFAKIN FAYDALIMI ZARARLIMI ONA KAKMAK LAZIM RUSYAYA YAKINLAŞIP AVRUPAYA UZAKLAŞMAK DAHAMI İYİ ÇOK İYİ ANALİZ ETMEK GEREKİR GEREKİRSE REFERANDUM YAPILMALI