12.01.2019

Süleyman Soylu'dan Suriyeli çıkışı

Süleyman Soylu'dan Suriyeli çıkışı
Haberin Yazısını Oku
Kızılcahamam ilçesinde, Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 'İl Göç Müdürleri Toplantısı'na İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun yanı sıra İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Göç İdaresi Genel Müdürü Abdullah Ayaz ve 81 ilin göç müdürleri katıldı. Programda konuşan İçişleri Bakanı Soylu, Bakanlığı bünyesinde en çok mesai harcadıkları konulardan birisinin göç olduğunu ifade etti.

Bakan Soylu, Suriye kaynaklı göç alanının Türkiye'nin kılıç üstünde yürüdüğü alan olduğunu belirterek sözlerini şöyle tamamladı:

"Suriye kaynaklı göç alanı, Türkiye'nin ip üstünde değil, kılıç üstünde yürüdüğü bir alandır. İçişleri Bakanlığı olarak bütün kolluk birimleri ile aynı çatı altındayız. Keza AFAD'ın da bize katılmasıyla kapasitemiz daha da arttı. Nüfus İdaresi ve diğer birimlerimizle göçü yönetecek neredeyse bütün argümanlar artık Bakanlığımız bünyesinde. Hangi noktada sorun yaşıyorsanız, hangi noktada çözüm önerileriniz varsa, taşrada hangi başlıkları önemli görüyorsanız bunu bizlerle mutlaka paylaşın. İletişimi hem göçmenlerle hem de kendi içimizde en üst seviyeye çıkarmak, bana göre başarının anahtarı olacaktır."

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.