01.02.2019

İYİ Parti'den Erdoğan'a dolar tepkisi!

İYİ Parti'den Erdoğan'a dolar tepkisi!
Haberin Yazısını Oku
Rize'de vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dövizdeki hareketliliğe ilişkin "Onların doları varsa, bizim Allah'ımız var" ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan'ın, bu açıklamalarına tepki gösteren İYİ Parti Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu, "Doların kontrolsüz yükselişine 'bizim de Allah'ımız var' diyerek mukabele eden Cumhurbaşkanımızın meseleyi tam anlayamadığını düşünüyorum" dedi.

"Ekonomimiz ciddi olarak sıkıntıdadır. Hazır parayla uçuruma doğru doludizgin koşuyoruz" diyen Ağıralioğlu'nun Twitter'dan yaptığı açıklamaları şöyle:

"'Erken seçim ihanettir' diyen Tayyip Erdoğan'ın, bu sözüne rağmen seçimi erkene almasının ana sebeplerinden birinin de ekonominin bugünlerde içine düştüğü yönetilemeyen sıkışmışlık olduğu artık anlaşılmaktadır. Ekonomimiz, maalesef hamasetle kurtarılamayacak raddeye gelmiştir.

Doların kontrolsüz yükselişine 'bizim de Allah'ımız var' diyerek mukabele eden Cumhurbaşkanımızın meseleyi tam anlayamadığını düşünüyorum. Meseleyi anlamaya ilk basamak olarak yine Cumhurbaşkanımızın sıkça telaffuz ettiği ''paranın dini, imanı olmaz'' atasözümüzü hatırlatıyorum.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.