01.02.2019

İYİ Parti'de il Başkanları toplanıyor

İYİ Parti'de il Başkanları toplanıyor
Haberin Yazısını Oku
Genel Başkan Meral Akşener bugün saat 14.00'de il başkanları ile parti genel merkezinde bir araya gelecek. Toplantıda olağanüstü kurultay öncesinde kurultaya yönelik olarak genel bir değerlendirme yapılacak.Toplantıda il başkanlarının taleplerini dinleyecek olan Akşener, aynı zamanda kendi düşüncelerini de il başkanları ile paylaşacak. İl başkanlarının kurultaya yönelik ve yerel seçimler öncesinde kurultaydan sonraki sürece ilişkin olarak düşüncelerini alacak olana Akşener, önümüzdeki döneme ilişkin olarak da genel bir değerlendirme yapacak. 

Öte yandan İYİ Parti'nin 12 Ağustos Pazar günü yapacağı 2'inci Olağanüstü kurultayın hazırlıkları sürüyor. Kurultay için siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile yabancı misyon şeflerinin de aralarında bulunduğu 3 bin kişi ve kuruma davetiye gönderildi.Türkiye'nin dört bir yanından binlerce kişinin katılması beklenen kongrenin yapılacağı ATO Congresium Kongre Salonundaki düzenleme tamamlandı. Salona giremeyen vatandaşlar için dışarıya iki dev ekran yerleştirilecek. 

Kurultay, saat 10.00'da saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayacak. Daha sonra Divan Başkanlığının belirleneceği kurultayda Akşener bir konuşma yapacak, Parti Tüzüğü ve Parti komisyonlarından gelen raporlar okunup oylanacak. Konuşmaların ardından seçimlere geçilecek kurultayda, Genel Başkan seçiminin yanı sıra 80 üyeden oluşan GİK (Genel İdare kurulu) ve 11 üyeden oluşan Merkez Disiplin Kurulu (MDK) belirlenecek. Akşener'in tek aday gösterileceği kurultayda, İYİ Parti'yi yerel seçimlere taşıyacak yönetim kadroları şekillenecek. Bin 124 delegenin oy kullanması beklenen kurultayda, önce Genel Başkan ardından GİK seçilecek. Kurultaya, çarşaf liste ile gidilmesi planlanıyor.

 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Zafer5 ay önce
başarılar diliyorum. meral akşener'li iyi parti, yakın gelecekte, hem de kongreden hemen sonra başlayarak, türkiye'de halkın bıkmış olduğu siyasal islamcı aldatıcı siyasetin gerçek bir alternatifi olacaktır, buna inanıyorum! halk, bunu bekliyor!