12.01.2019

Habalı: Serik Belediyesi İYİ Parti'nin Olacak

Habalı: Serik Belediyesi İYİ Parti'nin Olacak
Haberin Yazısını Oku
İYİ Parti Serik Belediye Başkan A. Adayı Mehmet Habalı; geçtiğimiz 5 yıllık döneminde Serik Halkının beklediği ve hak ettiği hizmetleri alamadığını; bu nedenle, Seriklilerin yeniden Sosyal Belediyecilik anlayışı ile buluşması için İYİ Parti’den A. Adayı olduğunu belirtti.
           
İYİ Parti’nin kendisini aday göstermesi durumunda; Seriklilerin desteğini çok yüksek oranda alacağına olan inancını belirten Habalı; halkın kendisine olan güveninin tam olduğunu belirtti.
           
Habalı 3 dönem Serik Belediye Başkanlığı görevini yaptığını ve bu süre zarfında Serik’i Serikliler ile yönettiğini, Başkanlık Makam Kapısını söktüğünü ve 15 yıl boyunca yerine takmadığını; Belediyenin; Serik Halkının her türlü sorunlarında yanında olduğunu gösterdiğini söyledi.
           
Ancak geçtiğimiz 5 yıllık dönemde ise Belediyenin kapısının Halka tamamen kapandığını, vatandaşın hiçbir sorununu yetkili makamlara iletemediğini gözlemlediğini, üzülerek belirtti. Buna benzer faaliyetlerin Serik Halkı nezdinde Habalı söylemini kendiliğinden ortaya koyduğunu belirtti.
           
Kendisinin Genel Merkezin Takdiri ile aday gösterilmesi durumunda İYİ Belediyecilik anlayışının hakla buluşturulacağını ve Serik Halkından da tam destek alacağına olan inancını söyleyen Habalı; bütün bunların yanı sıra geçmiş 3 dönemde olduğu gibi CHP seçmeninin de desteğinin İYİ Parti CHP ittifakı ile daha da güçlendiğini, siyasi geçmişinde AKP ile hiçbir yakınlık ve bağının olmayışının CHP tabanında takdir ile karşılandığını belirtti.
 
Habalı 31 Mart Yerel Seçimleri ile ilgili bazı projelerini şöyle açıkladı:

İlk işimiz israf ekonomisini bitirmek olacaktır.
Alt Yapı Tesisleri ve şehir içi trafiğine önem verilecektir.
Her Mahalleye Kreş ve Rehabilitasyon Merkezi kurulacaktır.
Yaşlılar için Mutluluk Bahçesi oluşturulacaktır.
Tarımın yoğun yapıldığı köylere Soğuk Hava Depoları kurulacaktır.
Sokak Hayvanları için Hayvan Barınağı oluşturulacaktır.
İlk defa oy kullanacak olan yaklaşık On Bin genç için özel bir çalışma yapılacaktır.
İYİ Belediyecilik ile Serik’in hak ettiği hizmetleri eskiden olduğu gibi 15 Yıllık tecrübe ve birikim ile Halk ile yeniden buluşturulacak.
 
Habalı Yerel Seçimlerin Beldemize ve Ülkemize hayırlı olmasını dileğiyle sözlerini sona erdirdi.
 
Haber: Zahide Zor
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.