13.01.2019

Türk asıllı milletler Macaristan'da toplandı!

Türk asıllı milletler Macaristan'da toplandı!
Haberin Yazısını Oku
2018 Macaristan Hun Türk Dünya Kurultayı Türkiye Organizasyonu Macaristan’ın Budapeşte şehrinde düzenlenerek büyük bir şölene dönüşecek.
 
Dünyanın çeşitli ülkeleriden gelen gösteri grupları, Turan Vakfı Başkanı Andras Biro'nun da katıldığı akşam yemeğinde muhteşem bir performans sergiledi.

Delegeler ve katılımcılar dün, Macaristan Parlamento ziyareti ardından kurultay etkinlikleri için Bugac şehrine geçti. Bugac’ta bu yıl yaklaşık 500 bin kişinşin Türk adet ve geleneklerini sergilemesi bekleniyor.

Macar, Türk ve Hun geleneklerini korumak ve yaşatmak için kurulmuş olan Macar Turan Vakfı 2008 yılından bu yana her iki yılda bir Turan Kurultayı düzenliyor.

Bu yıl 7.’si düzenlenen kurultaya Dünyanın dört bir yanından Türk ve Türk-Hun kültürüne gönül vermiş insanların katılımıyla gerçekleşecek.


Her sene Kurultaya katılan, İYİ Parti Almanya'nın önde gelen isimlerinden Murat Çakmak Turan Vakıf Başkanı Andras Biro ile yakın çalışma arkadaşı.

Görüntünün olası içeriği: 3 kişi, gülümseyen insanlar, ayakta duran insanlar

Görüntünün olası içeriği: 5 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 9 kişi, gülümseyen insanlar, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 8 kişi, oturan insanlar, masa ve iç mekan

Görüntünün olası içeriği: 2 kişi, gülümseyen insanlar, iç mekan


 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.