13.01.2019

O iş adamı kim? İşte iddialar!

O iş adamı kim? İşte iddialar!
Haberin Yazısını Oku
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in basın danışmanı Murat İde, 20 milyar dolar bulunduğu konuşulan bir işadamına ait uçağın durdurulduğunu gündeme getirmişti.

Yeniçağ Gazetesi köşe yazarı Murat İde, bir iş adamı ve siyasetçinin oğlunun, doların zirveyi gördüğü günlerde ülkeden 20 milyar doları uçakla kaçırmaya çalıştığı, uçağın Türk jetleri tarafından inişe zorlandığını anlatan, ikinci bir '20 milyar dolar kaçırılırken yakalandı' yazısı kaleme almıştı.

Bu iş adamının kim olduğu günlerdir tartışma konusu oldu. Sosyal medyada bazı vatandaşlar, bu iş adamının Bayburt İnşaat gurubun sahibi, Abdurrahman Şentürk’ün olduğunu iddia etti. Ayrıca bu iş adamının bir gazeteci ile mahkemelik olduğu söylentiler arasında yer alınca gözler yine Bayburt İnşaat Grubu’na çevrildi.
 
Cumhuriyet yazarı Çiğdem Toker’e, 22 Ekim 2017 tarihinde yazdığı ‘Tasarruf arıyorsanız metro ihalelerine bakın’ başlıklı yazısında adı geçen Bayburt İnşaat grubu bünyesinde bulunan ‘Şenbay Madencilik’ tarafından 1.5 milyon liralık manevi tazminat davasının ve yine Bayburt Grup’a ait Agrobay Seracılık tarafından Toker’e ‘Rusya’ya domatesler de ‘Bayburt’tan’ başlıklı yazısı nedeniyle açılan 1.5 milyon liralık davaların açılması iddiaları güçlendirdi.

Toker'in, ‘Tasarruf arıyorsanız metro ihalelerine bakın’ başlıklı yazısında, Gayrettepe-yeni havalimanı metro ihalesinin Şenbay-Kolin ortaklığına verildiğini ve Bayburt Grup bünyesindeki Şenbay’ın Eski Başbakan Binali Yıldırım’a yakın olduğunu yazmıştı.

İşte sosyal medyada vatandaşların, "20 milyar doları uçakla kaçırırken yakalanan iş adamı" nın Bayburt İnşaat ve sahibi Abdurrahman Şentürk’ün olduğunu iddia eden paylaşımları:
HaberAyyıldız/ Özel Haber- Kübra Baltacı 
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Misafir4 ay önce
HABER DOĞRUYSA DOLARLARI KAÇIRAN EN BÜYÜK HAYİNDİR KİMLİYİ BİRAN ÖNCE AÇIKLANMALIDIR BÜTÜN MAL VARLIĞINA EL KONULMALIDIR