12.01.2019

MHP Belediye Başkan Adayı Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklandı

MHP Belediye Başkan Adayı Cumhurbaşkanı'na hakaretten tutuklandı
Haberin Yazısını Oku
Milliyetçi Hareket Partisi(MHP) Karaman Belde Belediye Başkan Adayı Cevdet Aldağ hakkında 26 Kasım 2018 tarihinde AKP Lideri Erdoğan'a hakaret ettiği gerekçesiyle Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı'nca soruşturma açıldı.

Zonguldak İl Jandarma ekipleri tarafından gözaltına alınan eski polis memuru Aldağ, sağlık kontrolünden geçirilerek Zonguldak Adliyesi’ne sevk edildi. Aldağ, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak Beycuma Cezaevi’ne gönderildi.

MHP'DEN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili açıklama yapan MHP Merkez İlçe Başkanı Niyazi Kıransoy, "Karaman Belediye Başkan Adayımız Cevdet Aldağ, bildiğiniz gibi tutuklandı. Kendisinin sosyal paylaşım sitesinde yapmış olduğu bir paylaşım dolayısıyla tutuklandığı söyleniyor. Biz de parti olarak araştırmamızı yapacağız. Cumhur İttifakı'na olan bakış açımız, verdiğimiz önem ve dikkat ortada. Böyle önemli bir dönemde bizim böyle bir paylaşım yapan birisiyle zaten yola devam etmemiz mümkün olamaz. Bunları araştıracağız. Eğer iddialar doğruysa zaten Karaman Beldesi'nde seçime tam kadro hazırdık. Belediye Meclis Üyesi adaylarımız ve teşkilatımız orada tam kadro görev başında. Bu arkadaşlarımızla bir araya geleceğiz ve birlikte bir arkadaşımızı Belediye Başkan Adayı göstereceğiz. Milliyetçi Hareket Partisi, yoluna emin adımlarla devam edecektir" ifadelerini kullandı.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.