12.01.2019

İzmir-Eskişehir tren seferleri durduruldu

İzmir-Eskişehir tren seferleri durduruldu
Haberin Yazısını Oku
Manisa'nın Akhisar ilçesinde, 2 gündür devam eden  sağanak nedeniyle oluşan su baskını ve taşkınlar, kara yolu ve demir yolu  ulaşımında aksamalara sebep oldu. Akhisar'da sabah saatlerinde etkisini artıran sağanak sonucu  İzmir-İstanbul kara yolunun Kayalıoğlu Mahallesi mevkisindeki bölümü su altında  kaldı. Ekiplerin çalışması sonucu kontrollü olarak ulaşıma açılabilen kara  yolunda trafik akışı yaklaşık 3 saat durdu.

İlçede yağışın yer yer tren raylarını da sular altında bırakması  nedeniyle TCDD'nin Akhisar sorumluluk bölgesindeki hatta tren seferleri geçici  olarak durduruldu. İzmir ile Eskişehir arasındaki tren seferlerinin yeniden  başlayabilmesi için hattaki su tahliye çalışmasının devam ettiği belirtildi. Manisa'da Nurlupınar, Akpınar, Spil ve Kuşlubahçe mahallelerinde de su  baskınları görüldü. Spil Mahallesi'nde derenin taşması sonucu ev ve iş yerlerini su basan  vatandaşlar kendi imkanlarıyla tahliye çalışması yürüttü.

Manisa Valiliği, su baskınından etkilenen 31 vatandaşı tahliye ederek  kamu misafirhanelerine yönlendirdi.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.