12.01.2019

"Ege Yunan gölü oldu hükümet saklıyor"

"Ege Yunan gölü oldu hükümet saklıyor"
Haberin Yazısını Oku
Yeniden Aydınlanma Derneği Aydın şubesi tarafından “Ege’de Yunan İşgalleri” konulu konferans düzenlendi. Aydın Milli Bankası Kültür Merkezi’nden düzenlenen konferansa İYİ Parti Aydın İl Başkanı Cemal Sarı, İYİ Parti eski Aydın İl Başkanı Recep Taner, ilçe başkanları, İYİ Parti Gençlik Kolları üyeleri, CHP üyeleri ve ADD üyeleri katıldı. Konferansta İYİ Parti Genel Başkanı Başdanışmanı ve Gazeteci-Yazar Savaş Muhabiri Vedat Yenerer konuşmacı olarak yer aldığı konferansa ilgi büyüktü.“Türk Ada ve Kayalıkları Nasıl Ele Geçirildi?” kitabının yazarı Gazeteci Vedat Yenerer Ege’deki Yunan işgalini çarpıcı bir biçimde anlattı.

yad-001.jpg

Yenerer, “Girit Adasını nasıl verdik? Ege’de 12 Adalar hangileri nasıl elden gitti? Kardak krizinde perde arkasında yaşananlar neydi? 2004 yılından itibaren 18 ada ve kayalıklarımız nasıl verildi? 1947 Paris Antlaşması’na taraf olan Yunanistan ve Fransa nasıl anlaşmayı bozdu? Hangi Türk adalarına Yunan bayrağı çekilip anıt dikildi?” gibi soruları katılımcılar için cevapladı.
yad-aydin-ziyareti.jpg

Yeniden Aydınlanma Derneği konferansları kapsamında İzmir Şubesinin ev sahipliğinde İYİ Parti Türk Dünyasından Sorumlu Genel Başkan başdanışmanı ve İYİ Parti kurucularından Gazeteci Yazar Vedat Yenerer'in ‘Ege’de Yunan İşgali’ konulu konferansı Fuar İzmir Sanat salonunda gerçekleşti.


Konferansta, 18 Türk adasının nasıl yitirildiği ele alındı. Bilimsel ve tarihi veriler çerçevesinde, 12 ada ve yeni işgal edilen 18 ada ile ilgili bilgilerin verildiği konferansa İYİ Parti İzmir İl başkanı Hüsmen Kırkpınar ile beraber STK, Türk Dünyası ve Gençlik Kollarından sorumlu il başkan yardımcıları, CHP il başkan yardımcısı Yaşar Erdoğdu, Şehit Muharip Gaziler Derneği İzmir İl Başkanı Recep doğru ve bazı İYİ Parti ilçe başkanları katıldılar.
 
yadd-001.jpg


Kaynak: http://www.ortakses.com/ege-adalarinda-yunan-isgali-konusuldu-9982h.htm
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.