13.01.2019

Çin zulmü protesto edildi

Çin zulmü protesto edildi
Haberin Yazısını Oku


Saraçhane meydanında yaklaşık bin kişi, "Doğu Türkistan'daki soydaşlarımızın yaşadığı zulme " dikkat çekmek için toplandı. İyi Parti Türk Dünyası'ından sorumlu Genel Başkan danışmanı Vedat Yenerer'in yanı sıra eski milletvekil Vedat Bayram, İlçe başkanları Büyamin Balta, Raif Güler, Suat Salter, Hasan Hoşben, Özcan Çeliksiz, Tuncay Aktürk, Cengizhan Yıldız, Bülent Aslan'ın yanısra  Meliha Apaydın,Tarık Arda, Gökhan Gündağ, Hasan Ofluoğlu gibi partililer de katıldı. Çalışma Kampı adı altında soydaşlarımızın asilimasyona maruz bırakıldığı, başta Kanada olmak üzere bazı Batı ülkelerinin konuyu gündeme getirdiği ve Çin'in yaptıklarına tepki gösterdiği hatırlatıldı.


Aynı tepkinin neden Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti tarafından dile getirilmediğini sorgulayan İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, yaptığı açıklamada İYİ Parti olarak soydaşlarımızın dertlerine kapanan gözleri, kulakları açmak için çabalayacaklarını belirtti. Daha sonra söz alan Doğu Türkstan Milli Meclis Başkanı Seyit Tamtürk de bir konuşma yaptı. tamtürk, Çin zulmünü görmezden gelen AKP hükümetini sert bir dille eleştirdi.


Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.