13.01.2019

Bünyamin Aksungur’dan "Türk Dünyası Uykuda" Konferansı

Bünyamin Aksungur’dan "Türk Dünyası Uykuda" Konferansı
Haberin Yazısını Oku
Vakıf başkanı Közhan Yazgan ve Türk Dünyası’na katkı sağlayan değerli isimler salonu doldurdu. İYİ Parti Türk Dünyası’ndan Sorumlu Genel Başkan Danışmanı Vedat Yenerer de konferansa katıldı. Konferansa katılanlar arasında Orhan Gencebay ve eşi Sevim Emre ve ünlü tombak sanatçısı Sefer Sami Coşkun da vardı.Türk Dünyası’na hayatını adamış merhum Prof. Dr. Turan Yazgan’ın anılarla yâd edildiği toplantıda Aksungur, bu son çalışmasını neden yaptığını anlattı. Sembolik olarak vatanı ve Türk dünyasını anlattığı “Canan”ın uykuda olduğuna dikkat çekerek, 3 albümlük çalışmasının ilk albümünü ve içindeki şarkıları zaman zaman gözleri dolarak, duygulu sözlerle anlattı.

Aksungur Doğu Türkistan ve Uygur Türklerinden iki şarkının da yer aldığı albümde Türk dünyasının değişik coğrafyalarından şarkıların hikâyelerini anlattı ve dinletti.

Bünyamin aksungur’un 1923 doğumlu (95) annesi de çocukluk günlerinden kalma şiir ve şarkılar okudu.Orhan Gencebay kürsüye çıkarak yaptığı konuşmada anne ve ve baba tarafının oğuz boyundan olduğunu ve gerçek soyadının da Kencebay olduğunu söyledi ve Merhum Tarihçi Kazım Mirşam’ı da rahmetle andı.


Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.