12.01.2019

İYİ Parti Çiftçiler vergiden muaf olsun dedi AKP ve MHP reddetti

İYİ Parti Çiftçiler vergiden muaf olsun dedi AKP ve MHP reddetti
Haberin Yazısını Oku
İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın çiftçiler hakkında verdiği Meclis Araştırması'na AKP ve MHP'den ret geldi.

Türkkan'ın Araştırma isteminde, çiftçilerin kullandığı mazottan vergi alınmaması, tarımsal üretim istihdamı ve kalkınma projelerinin artırılması için rapor hazırlanması isteniyor. Ancak AKP ve MHP'li vekiller bu Meclis Araştırmasına ret verdiler. 

"Türkiye’de tarım ve hayvancılığın hak ettiği seviyelere yükselmesi ve tarımsal üretimin sürdürülebilirliğinin sağlanması, başta çiftçilerimizin tarımsal faaliyetlerinde kullandıkları araçlara aldıkları mazotun vergiden muaf tutulması olmak üzere, kırsalda tarım istihdamını arttırmayı hedefleyen ve tarımsal kalkınmamıza destek verecek projelerin arttırılması, tarım ve hayvancılık ile ilgili sürdürülebilir programların hazırlanması, tarımsal üretimi arttıracak destek ve teşviklerle tarımsal yatırım ve hibe desteklerini içeren programların hazırlanması amacıyla Anayasa’nın 98, İçtüzüğün 104 ve 105’inci maddeleri uyarınca Meclis Araştırması açılmasını arz ederiz……/01/2019"
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.