01.02.2019

Borsa Güne Nasıl Giriş Yaptı

Borsa Güne Nasıl Giriş Yaptı
Haberin Yazısını Oku
Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 0,85 ile metal eşya, makina, en çok gerileyen ise yüzde 0,94 ile ticaret oldu. 

Dün, küresel piyasalarda azalan risk iştahının etkisiyle gün boyu düşüş eğiliminde hareket eden BIST 100 endeksi, banka hisselerinde yoğunlaşan satışlarla günü önceki kapanışa göre yüzde 2,77 değer kaybıyla 94.496,80 puandan tamamladı.

Analistler, bugün yurt içinde Hazine nakit dengesi, yurt dışında ise ABD'de dış ticaret dengesi ve istihdam raporu başta olmak üzere açıklanacak verilerin takip edileceği açıklandı.

İstihdam raporundaki, tarım dışı istihdam, işsizlik ve ortalama saatlik kazançlar verilerinin yatırımcıların odağında olduğunu söyleyen analistler, yükseliş eğilimindeki tahvil faizlerinin de izlenmesi gerektiğini söyledi.

Analistler, teknik açıdan BIST 100 endeksinde 93.400 seviyesinin destek, 97.500 puanın direnç konumuna geldiğini belirtti.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.