12.01.2019

YÖK’ten Akademik Mirası Koruma Projesi

YÖK’ten Akademik Mirası Koruma Projesi
Haberin Yazısını Oku
YÖK, Ortadoğu'da Körfez Savaşı ile başlayarak, bugüne kadar süregelen savaşlar sebebiyle bu coğrafyada zarar gören yüzlerce senelik bilim merkezlerini, akademik mirası ve akademik hayatı korumak, Türkiye'nin bölgedeki rolünü ortaya koymak ve bu konuda ulusal ve uluslararası farkındalığı artırma amacını taşıyan ‘Ortadoğu'da Akademik Mirası Koruma Projesi’, 25 Ekim’de kamuoyuyla paylaşılacak.

YÖK ÜYELERİ HAZIR OLACAK

Tanıtım toplantısına, ilgili kurum başkanları, büyükelçiler, YÖK üyeleri ve tüm üniversite rektörleri de katılacak.

FARKLI ÜNİVERSİTELERDEN BİLİM İNSANLARI KATILDI

Yükseköğretim Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan'ın koordinatörlüğünde yapılan projeye, çeşitli üniversitelerden bilim insanları da katkıda bulundu. 

Proje kapsamında, ülkelerinde savaş, işgal ve ilhak koşulları bulunan ve Türkiye'de hayatlarına devam eden bilim insanları ve öğrencilerin konuşmaları yer aldığı videoların gösterimi yapılacak. 

Ayrıca videolar ve infografikler, YÖK tarafından farklı ülkelerde yapılacak uluslararası panellerle yurt dışı kamuoyu ile paylaşılacak.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.