12.01.2019

Erdoğan’ın Berlin ziyaretinin maliyeti 160 bin Euro’yu aştı

Erdoğan’ın Berlin ziyaretinin maliyeti 160 bin Euro’yu aştı
Haberin Yazısını Oku
Erdoğan’ın ziyareti sebebiyle alınan güvenlik önlemleri masraflarının bu paraya dahil olmadığına dikkat çekildi.

Başkan Erdoğan'ın Eylül ayı sonunda Almanya’ya yapmış olduğu ziyaretin Almanya’ya maliyetine dair bilgiler açıklandı. 

Bild gazetesinin Hür Demokrat Parti (FDP) milletvekili Otto Fricke'nin hükümete verdiği soru önergesine dayandırdığı haberinde, Erdoğan'ın ziyareti için Alman Dışişleri Bakanlığı'nın 160 bin eurodan çok ödeme yaptığı belirtildi.

GÜVENLİK ÖNLEMLERİ HARİÇ

Cumhurbaşkanlığı sözcüsünün de Bild gazetesine bu bilgiyi teyit ettiği kaydedildi. Bu para ile Erdoğan'ın onuruna AlmanyaCumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’in verdiği akşam yemeğinin ve diğer protokol masraflarının karşılandığı aktarıldı. 

Bild gazetesinin haberinde Erdoğan’ın ziyareti sebebiyle alınan güvenlik önlemleri masraflarının bu paraya dahil olmadığına dikkat çekildi. Güvenlik önlemlerinin masraflarının Maliye Bakanlığı tarafından incelendiği bilgisi verildi. Erdoğan'ın ziyareti esnasında Berlin’de güvenlik önemleri en üst düzeye çıkartılmış ve 4 bin 200 polis görev yapmıştı.

Başkan Erdoğan 28-29 Eylül tarihlerinde Almanya’ya bir devlet ziyareti gerçekleştirmişti. Erdoğan Berlin ziyareti kapsamında Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier tarafından kabul edilmiş, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile iki görüşme gerçekleştirmişti. 

Berlin'deki temaslarından sonra Köln'e giden Erdoğan, burada Diyanet İşleri Türk-İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Köln Merkez Camii'nin açılışını yapmıştı.
Dikkat! Yazılan yorumlar hiçbir şekilde sitenin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.